Strona główna forum OGRZEWANIE INSTALACJE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO, CO i CWU Rozdzielacz na parterze, petla w malej lazience na pietrze.

Rozdzielacz na parterze, petla w malej lazience na pietrze.

Dyskusja na temat instalacji ogrzewania podłogowego oraz centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej.

Posty: 1
Znalazlem taki opis problemow:" Ogrzewanie podłogowe na piętrze, rozdzielacz na… parterze

Kolejny przykład dotyczy domu jednorodzinnego w zabudowie bliźniaczej całkowicie wykończonego, o powierzchni 150 m2, użytkowanego kilka lat. Centralne ogrzewanie wykonane zostało jako rozdzielaczowe grzejnikowe bez mieszacza i podłogowe z wydzielonym obiegiem pompowo-mieszaczowym. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że wszystko jest w porządku. Pojawił się jednak problem, który został wykryty dopiero w czasie użytkowania systemu ogrzewania – w łazience na piętrze przestało grzać ogrzewanie podłogowe. Dokładne zbadanie ujawniło, że pętla ogrzewania podłogowego łazienki na piętrze zasilana jest z rozdzielacza umieszczonego na parterze, co skutkuje tym, że minimum raz w sezonie grzewczym zapowietrza się. Po odpowietrzeniu funkcjonuje przez jakiś czas, po czym znowu się zapowietrza i ponownie proces odpowietrzania trzeba powtarzać. Popełniony błąd wiąże się z dyskomfortem użytkowania i niepełnym zadowoleniem użytkownika oraz dostarczeniem nowej porcji kamienia do systemu razem ze świeżą wodą, w czasie odpowietrzania pętli."

Czy jest mozliwe zamontowania na tej petli odpowietrznika automatycznego? Np. pod wanna?
Lub: skoro to jest mala lazienka 1.8m ×3.5. Ok. 6m kw. to moze ta petle podlaczyc bezposrednio do grzejnika z podobno zaworem RTL(?)
??


Posty: 136
Lokalizacja: Kęty

Łatwiej i bardziej skutecznie będzie zamontowanie odpowietrznika pod wanną , można też zamontować przy rozdzielaczu seperator powietrza . :)
Aby zobaczyć zdjęcia na naszym forum trzeba się zarejestrować , trwa to tylko minutę .

www.rozdzielaczepodlogowe.pl
http://www.zlaczka.pl
http://www.ogrzewaniapodlogowe.pl


Powrót do INSTALACJE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO, CO i CWU

cron