Strona główna forum OGRZEWANIE INSTALACJE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO, CO i CWU Podłogówka - projekt

Podłogówka - projekt

Dyskusja na temat instalacji ogrzewania podłogowego oraz centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej.
Post 4 sty 2015, o 13:36

Witam wszystkim forumowiczów !

Historia moja wygląda następująco. Kupiłem dom gdzie jest instalacja grzejnikowa wysokotemperaturowa. Dom jest w trakcie modernizacji (poprawa izolacji i ogólne wykończenie)
Jest to dom szkieletowy .
Chcę przejść na system niskotemperaturowy z ogrzewaniem podłogowym . Dom to piwnica/parter/poddasze użytkowe
Na razie planuje zrobić podłogówkę na parterze ok 70m2 tej podłogówki by było.
Plan jak mam położyć już mam , zostaje kwestia rozdzielacza i rur.
Interesuje mnie system Tecefloor z szybkozłączką
oraz rury o przekroju 20mm .
Czy taki system z 20 mm różni się wiele od 16 mm ?
Czy taki rozdzielacz jest dobrym rozwiązaniem ?
Może polecacie coś od siebie ?
Jakie sterowanie zastosować ? Chodzi mi o bezprzewodowe na elektrozawory
Pozdrawiam
Przemek
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

Post 9 sty 2018, o 10:53

trochę pożytecznych info z of.strony producenta

Rozdzielacz ogrzewania podłogowego zintegrowany z pompą oraz termostatycznym zaworem trójdrogowym jest kompletnym, zmontowanym fabrycznie urządzeniem, w którym dokręcenia wymagają jedynie zawory kulkowe. System składa się z rozdzielacza mosiężnego systemu TECEfloor z przepływomierzami oraz mieszacza z termostatycznym zaworem trójdrogowym VTA 532 zintegrowanego z 3-biegową pompą HUPA15-4.0 oraz zabezpieczeniem przed przegrzaniem powyżej 55°C. Innowacyjny zawór termostatyczny umożliwia swobodne ustawienie temperatury wody po zmieszaniu. Niezaprzeczalną zaletą systemu TECEfloor jest niezwykle duża wydajność cieplna mieszacza, osiągająca OP 7600 W.

Atutem systemu TECEfloor jest również optymalny zakres ustawianych temperatur. Instalator z dużą precyzją może określić oczekiwaną wartość temperatury wody mieszcząca się w zakresie 35-50°C. Nie bez znaczenia jest też fakt, że rozdzielacz wyposażony jest w dodatkowy zawór nad pompą, dzięki czemu możliwa jest jej wymiana bez potrzeby zamykania przepływomierzy i powtórnej regulacji przepływów.
_________
nigdy nie należy wyczerpywać kredytu zaufania w pełni

Post 12 kwi 2018, o 19:04

Cześć,

czy zna ktoś system który mógłby operować na panelach solarnych, to znaczy dzieki energii z paneli solarnych zasilać ogrzewanie podłogowe? Bardzo mnie interesuje takie rozwiązanie, ale nie wiem czy to jest możliwe. Pozdrawiam

--------------------------
https://busfor.pl/

Post 26 sie 2018, o 12:25

Myślę, że ten projekt jest całkiem fajny, ma duże szanse się udać. Powodzenia!

Powrót do INSTALACJE OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO, CO i CWU